Kontakt: +48 533-33-53-23
Rezerwuj on-line 

 
Strona głowna-Media-Atom String Quartet - muzycy potrzebują masaży...

Jazzowy feeling - rozmowa Izabelli Jarskiej z muzykami Atom String Quartet

Atom String Quartet powstał w 2009 roku i jest kwartetem smyczkowym, grającym - jak mówią muzycy - autorską muzykę jazzową. Zespół ma w dorobku trzy autorskie płyty, wiele nagród oraz dwa Fryderyki. Jesienią 2015 roku ukazał się na rynku ich najnowszy album, zatytułowany: „AtomSPHERE”. Także i on był  nominowany do tegorocznej nagrody „Fryderyk”., zaś jeden z członków zespołu - Krzysztof Lenczowski – otrzymał w tym roku wspomnianą statuetkę w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku za swoją solową płytę. Na początek chciałabym panów prosić, abyście się przedstawili naszym czytelnikom.
- Mateusz Smoczyński, gram na skrzypcach, od czasu do czasu także komponuję.
- Dawid Lubowicz, również gram na skrzypcach, komponuję i aranżuję.
- Michał Zaborski, gram na altówce, czasami zdarza mi się także komponować.
 - Krzysztof Lenczowski, gram na wiolonczeli, bywam także kimś w rodzaju konferansjera - podczas koncertów opowiadam publiczności o naszych utworach. Oczywiście zdarza mi się także komponować.


Czy panowie wszyscy są muzykami z wykształcenia?  I jak doszło do tego, że stworzyliście Atom String Quartet?
D.L.: Tak, wszyscy jesteśmy muzykami z wykształcenia i to gruntownego, bo każdy z nas zaczynał grać na instrumencie w wieku sześciu, siedmiu lat.
MS:  Wszyscy jesteśmy absolwentami warszawskiej Akademii Muzycznej. Tam się właśnie spotkaliśmy i rozpoczęliśmy współpracę.
KL.:  Jesteśmy kwartetem smyczkowym, grającym autorską muzykę jazzową, do której sporo inspiracji czerpiemy z polskiej muzyki ludowej. Charakterystyczne dla nas jest to, że wszyscy improwizujemy, co nas odróżnia od innych kwartetów smyczkowych, których członkowie także mają gruntowne wykształcenie muzyczne. Chcę przez to powiedzieć, że skrzypków, wiolonczelistów czy altowiolistów, którzy potrafią na tych instrumentach improwizować jest niewielu, zatem muzyczne, klasyczne wykształcenie  to nie było wszystko, co wystarczało aby zostać muzykiem Atom String Quartet.
MS: Chociaż kształciliśmy się w kierunku muzyki klasycznej, każdy z nas interesował się jazzem już od najmłodszych lat.

(...)


ASQ istnieje od ponad sześciu lat i macie panowie naprawdę imponujący dorobek, mam na myśli i kilka wydanych płyt, otrzymane nagrody - w tym Fryderyki – oraz wspólne występy z artystami światowej sławy, jak np. Bobby’m McFerrinem, Branfordem Marsalisem czy Urszulą Dudziak, a także liczne koncerty oraz udział w festiwalach…  Po otrzymaniu takiej nagrody, jaką jest Fryderyk, muzycy zazwyczaj coraz częściej zaczynają bywać „na salonach”. Jak Panowie czują się w takich sytuacjach? Wydaje się, że muzycy jazzowi na ogół za nimi nie przepadają. 
MZ. Bywanie „na salonach” nam akurat pomaga, ponieważ jazz jest muzyką raczej niszową. A takie nagłaśniane medialnie imprezy przekładają się na zwiększoną rozpoznawalność, dzięki czemu później docieramy z naszą muzyka do większej liczby odbiorców.

(...)

A czas wolny? Jak go spędzacie? Co was relaksuje?
DL: Odpoczywam kiedy nie gram na instrumencie i uprawiam sporty. Lubię wyjeżdżać do Zakopanego, a ostatnio spędziłem sporo czasu w gorących źródłach na Słowacji. Tam też chodziłem na masaże, które moim zdaniem są muzykom bardzo, bardzo potrzebne. Od dwóch - trzech lat zacząłem także uprawiać windsurfing i chciałbym się nauczyć robić to perfekcyjnie.
MS: Bardzo dużo jeżdżę na rowerze. Ostatnio także chodzę na basen i do sauny. I to jest mój sposób na odpoczynek.
MZ: Mnie relaksuje amerykańskie NBA i wiele czasu spędzam na oglądaniu meczów koszykówki. Widzę w tej grze pewną analogię do muzyki. W sposobie w jaki ci sportowcy się poruszają i zdobywają punkty, odnajduję swoistą formę sztuki, a nawet artyzmu.
KL: Chciałbym jakoś spektakularnie, zaskakująco i life-stylowo odpowiedzieć na pytanie… Ale co zrobić, skoro tak naprawdę największy odpoczynek dają mi podróże. Bo tylko tygodniowy (minimum) wyjazd w jakieś piękne miejsce potrafi  skutecznie wyłączyć muzykę w mojej głowie. I wtedy naprawdę wypoczywam.


Czytaj cały wywiad m.in. o tym jak do jazzu ma się Erik Satie, Bach, Mozart, a nawet Chopin…  na Art ImperiumNaśladownictwo nie ma sensu - rozmowa z dziennikarką Izabellą Jarską
 

zabiegi odmładzające mokotów   zabiegi na twarz wilanów   masaż relaksacyjny wilanów  manicure wilanów

U nas:
Fryzjer Sadyba 
Fryzjer Mokotów
Stylizacja i koloryzacja włosów Sadyba
Odmładzanie laserem Sadyba
Depilacja laserowa Mokotów
Modelowanie sylwetki Sadyba

kwas hialuronowy wilanów

ul. Cypryjska 4 lok. U1
02-761 Warszawa

ul. Nałęczowska 5
02-922 Warszawa


+48 533 33 53 23
+48 22 498 
85 85
+48 22 651 99 06


Rezerwacje on-line 
recepcja@salonmedispa.pl
 

O firmie

Medi SPA to salon piękności oferujący pełen wachlarz usług z zakresu fryzjerstwa, kosmetologii, medycyny estetycznej i SPA. Dzięki najnowszym technologiom, sprawdzonym i skutecznym kosmetykom oraz wykwalifikowanej kadrze lekarzy, kosmetyczek i fizjoterapeutów, oferowane przez nas usługi są najwyższej jakości.

Relaks w pigułce

By wyjść naprzeciw codzienności, z którą się zmagasz, Salon Medi SPA proponuje Ci relaks w DAY SPA. Zadbaj o włosy z włoską marką Kemon. Pomóż odchudzaniu, ujędrnianiu ciała i modelowaniu sylwetki z Cryo Royal, Focus Melody Skin System RF i elektrostymulacji mięśni. Pielęgnuj skórę twarzy, dłoni i stóp zadbaj z zabiegami laserowego odmładzania, mezoterapii mikroigłowej czy innym rytuałom kosmetycznym Decleor Paris, Image Skincare oraz autorskim zabiegom i rytuałom pielęgnacyjnym...

 Powered by: www.web-template-world.com