Kontakt: +48 533-33-53-23
Rezerwuj on-line 

 
Strona głowna-Sztuka

SZTUKA

Aranżację wnętrz Salonu Medi SPA  dopełniają, tworząc niezwykły klimat, Świetlne Manekiny Katarzyny Czajki i obrazy Marcina Painty z cyklu Don't be a square Black & White wyeksponowane na dwóch poziomach Salonu oraz w częsci kominkowej instalacje i rzeźby - formy tkackie nagrodzone w Konkursie MUZA 2015 - Magdalena Abakanowicz, które pozowlą Państwu oderwać się od świata realnego w obcowaniu ze sztuką...

Dzieła Katarzyny Czajki i Marcina Painty prezentujemy dzięki portalowi kulturalnem Art Imperium, a zakupić je można dzięki Galerii ED-Wall Art.
 

Katarzyna Czajka (ur.1959 r.)


Członek Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Poznała proces tworzenia witraży, które przez światło i kolor zawsze ją fascynowały. Pobierając nauki w pracowni profesora Stanisława Tworzydło, poznała tajniki malowania, rzeźbienia ceramicznego, estampażu i wielu innych technik… Początkowo tworzenie szklanych rzeźb, manekinów stało się jej największą pasją. Czerpie z XIX-wiecznej metody Louisa Comfort Tiffany’ego - swojego przewodnika po sztuce…

Artystka z wnikliwością lubi wpatrywać się w prace Marca Chagalla. Podobnie jak ten wielki twórca, artystka rozumie znaczenie szkła i przenikającego przez nie światła. Fascynuje ją twórczość Tamary Łempickiej, której motto często powtarza „Żyję na marginesie społeczeństwa, więc reguły normalności nie mają do mnie zastosowania”. Używa w swojej twórczości multiplikacji, jak Magdalena Abakanowicz, dając jednak swój mocny sygnał nie zgadzania się na obecny porządek świata lub jej nie pasowania do niego.

Wielu twórców miało wpływ na działania artystyczne Katarzyny Czajka, a wśród nich również Pablo Picasso, kiedy mistrz przenosił w stylu kubistycznym kształty trójwymiarowe na dwuwymiarowy plan, czy Chuck Close, gdzie każdy maleńki fragment dzieła staje się osobnym obrazem. Nowatorstwo i unikalna wartość witraży Katarzyny Czajki wyraża się przede wszystkim w tym, że zaczęła tworzyć prace trójwymiarowe, przestrzenne, rozświetlone. Forma i technika, jakiej używa jest niezwykle czasochłonna. Mimo to artystka ma na swoim koncie wykonanie ponad dwudziestu manekinów. Manekiny to dzieła najbardziej osobiste, głęboko odwołujące się do życia i roli kobiety w społeczeństwie. Prezentuje je jako Ożywioną Instalację Manekinów dając przekaz, jak bardzo ważne jest, abyśmy nie stali jak słupy soli, tylko patrzyli na siebie nawzajem, na nasze potrzeby i działali razem. Protestuje przeciwko samotności i bezradności człowieka w tłumie.

Artystka ma na swoim koncie kilkadziesiąt ekspozycji. Prezentowała swoje prace na wielu wydarzeniach kulturalnych m.in. podczas Fashion Week w Łodzi (maj 2011) oraz na targach w Warszawie, Niemczech, Dubaju i Kazachstanie oraz w Paryżu. Prace Katarzyny Czajki można było również zobaczyć w reportażach francuskiej telewizji TV 5 MONDE, rosyjskiej telewizji Rossija Kultura oraz niemieckiej telewizji Deutsche Welle.


 

Marcin Painta (ur. 1983 r.)


Studia w latach 2002 – 2007 na wydziale Wychowania Artystycznego Akademii Jana Długosza w Częstochowie, kierunek: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność Grafika warsztatowa. Dyplom zrealizowany w pracowni druku płaskiego prowadzonej przez prof. Grzegorza Banaszkiewicza i prof. Krystynę Szwajkowską.

Obrazy, grafiki i rysunki znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą min. Szwecji, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Jak również w stałych ekspozycjach t.j.: Salon Medi SPA i Galeria/ Restauracja Piecuszek w Warszawie, Galeria DNA Wrocław, Galeria NEXT Bydgoszcz. 

Od 2012 roku należy do interdyscyplinarnej grupy artystycznej Młodzi Sztuką.
Artysta jest objęty Patronatem Medialnym/ Artystycznym: Artistic Gurantee of Art Imperium.

Dzieła artysty biorą udział w nowatorskim projekcie designerskim – Artefakty ED-Wall Art – dzieła sztuki użytkowej w limitowanych kolekcjach autorskich z certyfikatem sygnowanym przez artystkę dostępne są w postaci artystycznych szklanych mozaik, artystycznych tapet i naklejek na drzwi i meble.
Artysta współpracuje także z projektantem Maciejem Muszyńskim, który wykorzystuje malarstwo Marcina do tworzenia unikalnych kolekcji toreb firmy Mima bags, które były prezentowane m.in. na New York Fashion Week 2015 – DapperAfrika & MIMA bags.

Painta ma już na swoim koncie piętnaście wystaw indywidualnych, kilkadziesiąt zbiorowych, a jego prace wystawiane były już na kilkudziesięciu aukcjach w renomowanych domach aukcyjnych w Polsce oraz za granicą.

NAGRODY:
2014 – GRAND PRIX Konkursu Muza 2014, Art Imperium, Warszawa
2012 – Artysta Tygodnia w Wakacyjnym Maratonie Artystycznym Power of Art.
2010 – Tommy Hilfiger LOUD, MTV.
2010 – II miejsce – Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny BikeShot
 

 

zabiegi odmładzające mokotów   zabiegi na twarz wilanów   masaż relaksacyjny wilanów  manicure wilanów

U nas:
Fryzjer Sadyba 
Fryzjer Mokotów
Stylizacja i koloryzacja włosów Sadyba
Odmładzanie laserem Sadyba
Depilacja laserowa Mokotów
Modelowanie sylwetki Sadyba

kwas hialuronowy wilanów

ul. Cypryjska 4 lok. U1
02-761 Warszawa

ul. Nałęczowska 5
02-922 Warszawa


+48 533 33 53 23
+48 22 498 
85 85
+48 22 651 99 06


Rezerwacje on-line 
recepcja@salonmedispa.pl
 

O firmie

Medi SPA to salon piękności oferujący pełen wachlarz usług z zakresu fryzjerstwa, kosmetologii, medycyny estetycznej i SPA. Dzięki najnowszym technologiom, sprawdzonym i skutecznym kosmetykom oraz wykwalifikowanej kadrze lekarzy, kosmetyczek i fizjoterapeutów, oferowane przez nas usługi są najwyższej jakości.

Relaks w pigułce

By wyjść naprzeciw codzienności, z którą się zmagasz, Salon Medi SPA proponuje Ci relaks w DAY SPA. Zadbaj o włosy z włoską marką Kemon. Pomóż odchudzaniu, ujędrnianiu ciała i modelowaniu sylwetki z Cryo Royal, Focus Melody Skin System RF i elektrostymulacji mięśni. Pielęgnuj skórę twarzy, dłoni i stóp zadbaj z zabiegami laserowego odmładzania, mezoterapii mikroigłowej czy innym rytuałom kosmetycznym Decleor Paris, Image Skincare oraz autorskim zabiegom i rytuałom pielęgnacyjnym...

 Powered by: www.web-template-world.com